Dovolená na moři s dětmi a posádkou, která připravila dobrodružnou plavbu za pirátským pokladem

Děti se těší na každou cestu, zejména dobrodružnou. A plavba na moři a lodi? To je mnoho dalších důvodů těšit se ještě víc, bude tam s námi kapitán a to je už hodně blízko pirátům a opravdu velkým dobrodružstvím.

Pirát (kapitán) jsamozřejmě věděl, že na palubě bude mít děti. Tak když nás asi hodinu po přistání v Aténách minibus dopravil do mariny a pirát nás zavedl na palubu katamaranu, připadali jsme si spíš jako v plovoucím hračkářství… Kapitán v tom byl nevinně, protože vše zařídila stejně jako uvítací občerstvení hosteska a lidé z kanceláře. Zatímco děti probírali nečekanou hromadu hraček a her, pirát odnesl naše kufry do kajut. Po únavě z cesty a dalších zážitků přišel hlad a děti za asistence hostesky spořádaly připravené občerstvení a ovoce. My jsme si připili šampaňským a taky ochutnali pár dobrot. Pak jsme zaběhli do kajut vybalit základní věci, abychom se co nejdřív mohli vykoupat v moři.

V okamžiku, kdy hosteska odvázala lana a pirát vyplul s katamaranem z mariny na moře jsme najednou ztratili pojem o čase. Zážitků bylo mnoho, koupání v křišťálově čisté vodě, slunění na palubě, návštěvy cukráren a beach barů se zmrzlinou do kterých nás pirát vozil na člunu rychlostí závodničky F1, k tomu procházky po přístavech, krmení oslů, chytání ryb, krevetek a krabů v tůňkách na skalnatých plážích, západy slunce (východy jsme nestihli…), noční obloha plná hvězd a absolutní ticho kolem. Jenom kohouti a osli by mohli vstávat později….

Přijeli jsme k moři a toho jsme si skutečně užili, jinak se nám v letním vedru moc sportovat nechtělo, ale nějaké procházky jsme ráno a navečer zvládli, vyšplhat na blízký kopec a vidět přes moře další ostrovy je taky super zážitek. Rychlého člunu jsme využili na vodní lyžování a taky nás s dětmi pirát tahal za člunem na pohodlné nafukovací sedačce, která se za plavby proměnila v tvrdého a divokého býka, který se nás snažil shodit, ale o to víc se to dětem líbilo.

Dobré jídlo a pití se na stole jen tak objevovalo a nádobí zase někam mizelo. Všechno nám chutnalo, aby ne, když jsme předem řekli co máme rádi. Program prostě plynul podle našeho přání a nejednou se čas zase divoce rozběhl, to když jsme vplouvali do mariny a došlo nám, že doslova za pár hodin odlétáme domů. Ještě že jsme hračky nemuseli uklízet a postaral se o to pirát (vlastně hosteska, která je stejně uklízela celou plavbu, stejně jako naše kajuty a vůbec celý katamaran). Balit se nám nechtělo, ale doma už se na nás těšili a byl čas vyrazit domů a začít přemýšlet o další plavbě.

Autor: Petra K.